Poikkeuksellinen lohkojako kevät 2020

Yhdistetyt lohkot AB / CD / EF poikkeusjärjestelyjen vuoksi. Kevään tulokset eivät vaikuta syksyn lohkosijoituksiin.

 

AB CD EF
Aalto 1 Aalto 3 Aalto 4
Aalto 2 ABB SK 2 CGI 3
ABB SK 1 Accenture Convion
AFRY BearingPoint Digia 3
Avesport CGI 2 Eduskunta
Boosted by Design CSC 2 Elisa 2
CGI 1 Digia 2 Fiskars
CSC 1 Elisa 1 GBP
Deloitte Fortum HY 3
Digia 1 GE Healthcare IBM 2
Ericsson Handelsbanken Kela 2
FGI 1 Handelsbanken XXL Kympin Suunta 2
Futurice HY 2 Maanmittauslaitos 2
Kela 1 IBM 1 NAPA
Metso Kympin Suunta 1 Next Games
Orion 1 Lakaisuapu.fi Picosun
Ramboll 1 Maanmittauslaitos 1 Qentinel
Reaktor 1 Nixu Senaatti 2
SAP Nordea Urheilu 1 Sitowise 3
Sitowise 1 Okmetic Team Electrofit 3
SOK Orion 2
Team Electrofit 1 PHYK Handy 1
Tio Rättens Män PHYK Handy 2
Vaisala 1 PwC 1
Vattenfall Ramboll 2
VTT 1 Senaatti 1
VTT 2 Siemens – Rivakka Sisu
Sitowise 2
SPORTident Suomi
SUEK
Supercell
Team Electrofit 2
Tietoa Finland
Trimble Solutions 1
Trimble Solutions 2
Vincit
AB KUNTO CD KUNTO EF KUNTO
FCG Capgemini A-insinöörit
Fennovoima 1 Fennovoima 2 FGI 2
Hakunilan srk Maanmittauslaitos 3 Neste
Metsähallitus Telia PwC 2
PuTi Reaktor 2
Taxiteam 1 Taxiteam 2
Vaisala 2
VTT 3

 

Osallistujalista kevät 2020

Karttojen postitukset ja tuloslaskenta kevään kisoihin tapahtuu tämän listan mukaan. Joukkueiden kokoonpanot on koottu juoksijoiden karttatilausten tiedoista.

Kisajoukkueeseen kuuluvat juoksevat kaikki kolme kisaa joukkueen lohkossa. Kuntoilijat ovat valinneet oman ratansa vapaasti.

Muutoksia käsitellään vain pakottavista syistä (sairastuminen, loukkaantuminen). Lista päivitetty 12.5. klo 18.00.

 

JOUKKUE LOHKO KISA KUNTO KARTTA
Aalto 1 AB Markus H
AB Patric Ö
AB Kimmo B
AB Rinat G
Aalto 2 AB Heikki P
AB Henrik W
AB Osku K
AB Ilmari I
Aalto 3 CD Jouko L
CD Pekka I
CD Seppo I
CD Vesa V
Aalto 4 EF Antti L
EF Laura J
EF Igor N
EF Irina N
ABB SK 1 AB Mika H
AB Atte M
AB Mikko Q
AB Tapio A
Olli K AB
Toni H AB
ABB SK 2 CD Janne H
CD Heikki P
CD Tapio R
CD Jukka K
Markku L CD
Marko R CD
Accenture CD Matias K
CD Matleena K
CD Antti I
CD Janne N
AFRY AB Olli K
AB Jouni S
AB Sander V
AB Lasse K
A-Insinöörit Heikki S EF
Leena K EF
Hamilkar B EF
Tea L EF
Avesport AB Totte P
AB Harri P
AB Mikko M
AB Markku K
Aarto H AB
Toni L AB
Janne A AB
BearingPoint CD Maija R
CD Max K
CD Pekka I
CD Lauri A
Boosted by design AB Johannes R
AB Kari J
AB Sami L
AB Harri R
Capgemini Esko H CD
Mika L CD
Maiju P CD
Samu N CD
Timo N CD
CGI 1 AB Sami I
AB Mika H
AB Juuso L
AB Jyrki A
CGI 2 CD Tuomo M
CD Janne G
CD Neeme L
CGI 3 EF Paula-Kaisa L
EF Minna U
EF Jenni P
Convion EF Vesa K
EF Jukka K
EF Tommi P
EF Kim Å
Marko P EF
CSC 1 AB Sampo S
AB Jani H
AB Pietari H
AB Juho L
Mikko V AB
Ville S AB
Taavi H AB
CSC 2 CD Joni V
CD Astra F
CD Pekka L
CD Aki R
Juho K CD
Osmo S EF
Deloitte AB Johanna H
AB Victor M
AB Ellu K
AB Katariina K
Eki M AB
Digia 1 AB Janne R
AB Jaakko L
AB Juha S
AB Veli-Pekka K
Digia 2 CD Johan E
CD Sanna L
CD Ilkka L
CD Jermu P
Digia 3 EF Arto I
EF Sanna N
Eduskunta EF Eero P
EF Citha D
EF Jorma K
Sara S EF
Hannu T EF
Elisa 1 CD Anssi G
CD Jukka N
CD Hanna K
CD Esa V
Elisa 2 EF Tiina V
EF Robert K
EF Elina T
Ericsson AB Pekka L
AB Antti M
AB Olli S
AB Pauli M
Ari J AB
FCG Jarmo A AB
Meri S AB
Pekka R AB
Eppu V AB
Teemu R AB
Fennovoima 1 Jussi K AB
Lauri R AB
Emmi H AB
Pekka N AB
Fennovoima 2 Juho R CD
Piia J CD
Jussi H AB
FGI 1 AB Joona E
AB Roope N
AB Pyry K
AB Lauri M
FGI 2 Jouni P EF
Anna B EF
Nicola L EF
Mika K EF
Fiskars EF Lauri L
EF Lilli S
EF Hanna M
EF Hanna S
Fortum CD Simon O
CD Marko N
CD Jouni P
CD Olli V
Futurice AB Oskari L
AB Riku V
AB Eemeli K
AB Esko H
Missu E EF
Paavo V AB
GBP EF Timo R
EF Sami N
EF Noora V
GE Healthcare CD Mika M
CD Katja U
CD Kari K
CD Roosa W
Milvi S CD
Hakunilan srk Hans T AB
Mari T AB
Leo T AB
Jussi V AB
Timo P AB
Aleksi P AB
Tapio K AB
Juha P AB
Tuomo K AB
Handelsbanken CD Jussi N
CD Antti M
CD Erik L
Tero L CD
Handelsbanken XXL CD Harri L
CD Markku L
CD Mikko K
CD Kauko L
HY 2 CD Antero A
CD Arho T
CD Petteri M
CD Katri K
Mikko J CD
HY 3 EF Tuukka K
EF Henna A
EF Eveliina M
EF Lotta O
IBM 1 CD Jouni L
CD Jouko R
CD Jouko P
CD Tuomo H
IBM 2 EF Tomi L
EF Jaakko P
EF Aki S
EF Tarmo K
Kela 1 AB Ville V
AB Markus K
AB Harri V
AB Marko P
Kari T AB
Kela 2 EF Petra J
EF Piia K
EF Maria K
Sirkka S EF
Heli K EF
Heidi M EF
Kympin Suunta 1 CD Risto N
CD Mikko R
CD Caj S
CD Saija M
Ville R AB
Linda W CD
Jessica H EF
Tuomas E EF
Kympin Suunta 2 EF Samuli S
EF Jukka T
EF Jouni H
EF Matti K
Crista T EF
Lakaisuapu.fi CD Pekka K
CD Jukka J
CD Markus O
CD Teri H
Maanmittauslaitos 1 CD Kai K
CD Jussi I
CD Teemu S
CD Asmo V
Maanmittauslaitos 2 EF Ann L
EF Inese E
EF Sini P
EF Risto P
Maanmittauslaitos 3 Hanna F CD
Pasi P CD
Eero H CD
Ilkka M CD
Metso AB Ville H
AB Jarno S
AB Jaana P
AB Ossi L
Metsähallitus Tapani M AB
Liisa N AB
Harri K AB
Janne K AB
NAPA EF Esa T
EF Juhana S
EF Teemu M
EF Henri P
Antti K EF
Mika V EF
Neste Noora H AB
Samuli K AB
Ville T CD
Katriina L EF
Mikko L CD
Jani V AB
Anne-Paula T EF
Heli L EF
Next Games EF Miikka H
Anna H EF
Nixu CD Samu N
CD Risto V
CD Karri K
CD Valtteri P
Nordea Urheilu 1 CD Juha K
CD Ari H
CD Jouni J
CD Onni V
Toni H EF
Okmetic CD Jarmo L
CD Martti P
CD Mikko K
CD Jani K
Orion 1 AB Ville M
AB Anna E
AB Markko L
AB Anja K
Orion 2 CD Saara M
CD Eero M
CD Maija-Reetta R
CD Markku H
PHYK Handy 1 CD Erik C
CD Reijo L
CD Jaakko L
CD Sakari P
Suzanna H EF
Anu H EF
PHYK Handy 2 CD Valte V
CD Tuomas R
CD Sari A
CD Olli L
Emma V EF
Kirsi S EF
Picosun EF Niklas H
EF Matti V
EF Tiina M
EF Tommi S
Riina R AB
PuTi Aatu H AB
Yrjänä H AB
Pyry A AB
Juuso T AB
PwC 1 CD Antto-Iiro S
CD Jyrki J
CD Arto R
CD Antti N
PwC 2 Eveliina P EF
Laura M EF
Joel T AB
Jenny L EF
Qentinel EF Pekka K
EF Tero K
EF Anselmi V
EF Nikhil S
Anne M EF
Mikko S EF
Esko H EF
Ramboll 1 AB Kari H
AB Ilkka M
AB Anders W
AB Jussi V
Ahtiainen A AB
Ramboll 2 CD Katrina K
CD Aleksei H
CD Jukka R
CD Kaisa H
Rainer K AB
Kaisla V CD
Sanna H EF
Simon d CD
Eero T AB
Sanna S AB
Jenni K CD
Reaktor 1 AB Pasi H
AB Joni F
AB Jeppe K
AB Janne V
Reaktor 2 Liina H CD
Marju K EF
Karri-Pekka L AB
Mirjami H AB
Tommi S AB
SAP AB Pekka H
AB Mikko A
AB Markku H
AB ville s
Elina S AB
Senaatti 1 CD Mikko H
CD Anni M
CD Sonja N
CD Miikka K
Senaatti 2 EF Juha L
EF Matti-Pekka J
EF Teuvo P
EF Kasperi K
Siemens – Rivakka Sisu CD Eevastiina A
CD Joni L
CD Lars M
CD Pauli S
Jukka L CD
Ilkka A CD
Sitowise 1 AB Aleksi L
AB Heikki V
AB Jan D
AB Isabel D
Sitowise 2 CD Timo M
CD Erkki T
CD Jarkko R
CD Kalle H
Erno P CD
Sitowise 3 EF Sami S
EF Lauri H
EF Tuomas J
EF Milla L
Arla H EF
Meri L EF
Mira M EF
Kirsi J EF
SOK AB Mika L
AB Jani V
AB Joni L
AB Pasi H
Arttu L AB
SPORTIdent Suomi CD Jyrki S
CD Lauri K
CD Tuomas N
CD Ruurik H
Matti H CD
Markus H CD
SUEK CD Piia P
CD Jussi L
CD Jouko I
CD Katja M
Petri K CD
Oona V CD
Katja H CD
Supercell CD Hotloo X
CD Juho A
CD Janne S
CD Janne P
Taxiteam 1 Ari 2 AB
Ari 3 AB
Ari 4 AB
Ari R AB
Taxiteam 2 Ari 2 EF
Ari 3 EF
Ari 4 EF
Ari R EF
Team Electrofit 1 AB Hilla R
AB Mikael L
AB Kalle L
AB Henri Ä
Team Electrofit 2 CD Simo-Viljami O
CD Inga-Maria V
CD Ilkka T
CD Samuli S
Team Electrofit 3 EF Maria W
EF Petri R
EF Vesa A
EF Heikki P
Elina K EF
Petri J EF
Telia Kari A CD
Mika R CD
Mika B CD
Hannu E CD
Tietoa Finland CD Marko R
CD Miika L
CD Lari R
N N CD
Tio Rättens Män AB Pekka N
AB Matti H
AB Saara M
AB Jani Y
Trimble Solutions 1 CD Teemu H
CD Tero K
CD Jukka E
CD Mari S
Trimble Solutions 2 CD Tuukka P
CD Mikko H
CD Paula H
CD Kim K
Saku P CD
Vaisala 1 AB Tapio H
AB Ossi H
AB Sampo F
Vaisala 2 Tomi L EF
Jari-Pekka M EF
Marika K EF
Heta K EF
Vattenfall AB Santtu P
AB Vesa K
AB Juha S
AB Juho K
Talvikki A AB
Mikko N AB
Vincit CD Jukka-Pekka S
CD Tarik H
CD Henrik T
CD Simo M
Harri L CD
VTT 1 AB Tuomas T
AB Anniina S
AB Tuomo S
AB Markus A
VTT 2 AB Henrik S
AB Pasi L
AB Pauli J
AB Mikko P
VTT 3 EF Guillaume G
Emmi M EF

 


 

Lohkojako kevät 2020

(Ei käytössä. Tämä oli tilanne ennen poikkeusjärjestelyjä.)

Firmaliigan alustava lohkojako keväällä 2020, joukkueet aakkosjärjestyksessä, lopullinen lohkojako vahvistetaan huhtikuussa. Lohkojako määräytyy syksyn lopputulosten mukaan, (+) = nousu lohkoon, (-) = alempi lohko, (u) = uusi joukkue.

Lohkojen joukkuemääriä on tasattu: kolme syksyn 2019 parasta on noussut ja kaksi pudonnut. Lisäksi useamman joukkueen yritykset on huomioitu niin, että samassa lohkossa ei ole useampia joukkueita.

Nimimuutoksia: ÅF>AFRY

Uudet joukkueet: WSP 1-2, Thermo Fisher Scientific, Finnmap Infra, Siemens – Rivakka Sisu, Sofigate 1-2, Maanmittauslaitos 3

Firmasprinttiin ilmoittautuneet: Aalto 1-4, CGI, CSC, Elisa, Fiskars, Futurice, Reaktor, Ramboll, STUK, SYKE, Taxiteam 1-2, Tio Rättens Män, Trimble Solutions, Vincit, Wunder

Firmaliigan kaudelle 2020 ilmoittautuneet joukkueet merkitty lihavoituna (tilanne 31.3.):

 

Lohkot ABC

A-lohko B-lohko C-lohko
Aalto 1 Aalto 2 (/) Aalto 3
Avesport ABB SK 1 (-) ABB SK 2
Boosted by Design (+) AFRY BearingPoint (+)
CGI 1 CSC 1 Cadpool
Digia 1 Deloitte (+) Capgemini
Futurice (+) Electrofit CGI 2
HY 1 Ericsson CSC 2 (+)
Kela 1 Fennovoima 1 Electrofit ABC (+)
Nokia FGI 1 (-) Fortum
Ramboll 1 Hakunilan srk GE Healthcare
Reaktor 1 Intersport Handelsbanken 1
Sitowise 1 MBO Partners IBM 1
SOK Metso Kympin Suunta 1
SYKE Metsähallitus Maanmittauslaitos 1
Tieto 1 Orion 1 Neopoint
Tio Rättens Män Outotec Nixu
Vaisala 1 SAP Nordea Urheilu 1
Vattenfall (+) Taxiteam 1 OP 1
VTT 1 Trimble Solutions 1 (+) RELEX 1
VTT 2 (+) Sitowise 2
Tieto 2 (-)
Tietoa Finland

 

Lohkot DEF

D-lohko E-lohko F-lohko
Aalto 4 A-insinöörit Asiakastieto 2
Accenture Asiakastieto 1 Codento
Digia 2 CGI 3 Compile
Elisa 1 (-) Convion (+) Digia 3
Fennovoima 2 (+) eCraft Electrofit FTF
Handelsbanken 2 Eduskunta Elisa 2
HY 2 (-) FCG FGI 2
InnOK HehKuVa Fiskars
Lakaisuapu.fi HY 3 (/) GBP
Okmetic Kympin Suunta 2 IBM 2
Orion 2 Maanmittauslaitos 2 Kela 2
PwC 1 (+) Mehiläinen (-) Museovirasto
Ramboll 2 NAPA Neste
Senaatti 1 Norlandia Päiväkodit (+) Next Games
SPORTident Suomi Picosun Nordea Urheilu 2
SUEK Reaktor 2 OP 2
Supercell RELEX 2 PwC 2
Taxiteam 2 Sitowise 3 Qentinel
Telia STUK (+) Robu (-)
Tori.fi Tieto 3 (-) Senaatti 2
Trimble Solutions 2 Vaisala 2 Tieto 4
Vincit (+) VTT 3
VMVK Wunder
Ympäristöministeriö

 

Osallistujalista

Osallistujalistassa on Firmaliigaan ilmoitetut kisajoukkueiden kokoonpanot lohkoittain A…F. Nimen perässä merkintä “Kisa 1/2/3” kertoo, mihin kisoihin juoksija on ilmoitettu (Firmaliigan kevät- /syyskaudella/ Firmasprintissä)

Jos et ole listalla, et ole joukkueessa tai tiedoissasi on virhe, ota yhteys joukkueesi yhteyshenkilöön. Osallistujalistaan voi tehdä muutoksia kisaa edeltävään iltaan kello 20:00 asti. Viime hetken muutokset käsitellään kisapaikalla infon PALVELU-kaistalla.

Ilmoittautuminen kisapaikalla tapahtuu infossa vaunun luona kolmella kaistalla EXPRESS, PALVELU ja KUNTO:

  • EXPRESS-kaistalle menevät vain ennakkoon kisajoukkueeseen ilmoitetut juoksijat (oma emit).
  • PALVELU-kaistalle menevät muut joukkueeseen ilmoitetut kisaajat (laina-emit).
  • PALVELU-kaistalle menevät myös kaikki joukkueen kokoonpanon tai muiden tietojen muutokset (täytä kävijälappu).
  • KUNTO-kaistalle menevät kaikki kisakokoonpanon ulkopuolella kuntoilevat.
  • KUNTO-kaistalle ilmoittautuvat myös kaikki Firmaliigan ulkopuoliset kuntoilijat.

 

Osallistujalista päivitetään noin viikkoa ennen kisaa.

lohko joukkue nimi emit kisa 1 kisa 2 kisa 3

.